Sallon bukurie Laura-Eleni

Transformohu te Sallon bukurie Laura-Eleni
Shkeputuni nga realiteti dhe pushoni ne atmosferen e sallonit tone. Rinovoni paraqitjen tuaj ashtu sic ju pershtatet. "Laura- Eleni" Salon ju siguron klienteve sherbime inovative dhe bashkekohore qe nga shtatori i vitit 2001. Me 13 vite pervoje dhe angazhim te vazhdueshem arsimimi ne shkolla europiane, trajnime, konferenca dhe konkurse, ne sigurojme qe klientet tane te mbeten te kenaqur ne gamen e gjere te sherbimeve qe ofrojme si stilimi, krehja, kolor, makijazhi, manikyr-pedikyr dhe masazhe relaksuese. Ne sigurohemi qe te permbushim te gjitha nevojat e flokut dhe trupit tuaj nepermjet perdorimit te produkteve me cilesore si L’oreal, IT&LY Hairfashion, Kerastase dhe Juliette Armand. Kemi zbukuruar me pjesemarrjen tone "Miss & Mr. Matura 2013" ne ambjentet e City Park Albania, por gjithashtu edhe spektaklin "Miss & Mr. Beauty Balkan 2014". Ne jemi aty ku lind stili, bukuria dhe pasioni.
Ju mirepresim,"Laura-Eleni" Salon

Laura

Laura i ka kryer studimet e parukerise prane shkolles prestigjoze te Selanikut "Kreheri i Arte". Rruga e gjate e karrieres e ben ate tashme nje profesioniste me 20 vjet eksperience ne fushen ku ajo ushtron zanatin e saj. Laura e nisi rrugen e saj si parukiere ne sallonin e bukurise "Popi" ne Selanik, ku pervetesoi teknikat e prerjes, stilimit dhe kolorit. Ne shtator te vitit 2001 ajo vendosi te kthehet ne Tirane dhe te ndjek endrren e saj per te hapur nje sallonin bukurie me standarte europiane, i cili tashme njihet si Salon "Laura- Eleni". Laura ka marre pjese ne konferenca, trajnime, dhe konkurse te cilat i kane mundesuar asaj te provoje veten per cilesi dhe shkathtesi. Disa nga pjesemarrjet me te rendesishme te Laures jane: Makedonia Beauty, Cmim i 3-te ne Panairin Europian ne Athine (2008), trajnime te L'oreal Professional ne Athine, Kozmo Alb (2006), Festivali Ballkanik (2009), Trajnim ne Milano (2011), Olimpiada Ballkanike e Parukerise (2013).

Eleni

Eleni ka studiuar ne liceun e Selanikut per Degen e estetikes. Me pas, ajo u diplomua ne universitetin prestigjoz IEK AKMI per estetike, diploma e te cilit njihet ne mbare Europen. Duke qene nje njeri ambicioz, Eleni vazhdoi studimet e saj te masterit duke fituar diplomen Master Sidesko of International of Greece. Ajo eshte e specializuar per masazhe relaksuese dhe anticelulit. Eleni e ka filluar karrieren e saj ne sallonin grek Dafopoulou Natasa. Kjo eksperience e ka mundesuar Elenin te pervetesoje manikyrin dhe pedikyrin. Se fundmi Eleni e ka sfiduar veten duke filluar studimet e Fizioterapise ne ambjentet e universitetit publik Nene - Tereza. Nderkohe, ajo vazhdon mirepret klientet e saj ne sallonin e ndertuar me pune te vazhdueshme ku gjithmone arrihet perfeksioni.

Me shume